Przedłużanie rzęs: metoda objętościowa - volume effect 5D

23:00


Uwielbiam rzęsy tworzone metodami objętościowymi! Na każdym oku potrafią wyczarować cuda - optycznie je powiększają, dodając zalotności oraz seksapilu naszemu spojrzeniu.
Odkąd metody volume przestały się kojarzyć wyłącznie z czarnym, sztucznie wyglądającym wachlarzem, rzadko kiedy wykonuję metodę podstawową - 1D. Zdecydowanie większa część moich klientek, po konsultacji i omówieniu wyobrażeń wybiera metodę 2/3D - czyli dwóch lub trzech rzęs doklejonych do pojedynczej naturalnej - która jest wstępem do większych objętości. Co, jeśli okoliczność lub czysta chęć posiadania skłania nas do aplikacji bardzo gęstych rzęs? Klientkom przychodzi z pomocą stylistka. A stylistce? Gotowe kępki 5D firmy LashLove.


Dane techniczne:

● Paletka zawiera mix rozmiarów od ośmiu do czternastu milimetrów
- 8, 9, 10, 10, 10, 11, 11, 11, 12, 12, 12, 12, 13, 14;

● Łącznie znajduje się w niej 176 kępek, czyli 880 pojedynczych rzęs;

● Rzęsy są kruczoczarne, o delikatnym połysku; 

● Miejsce łączenia jest krótkie i cienkie;

● Kępki są bardzo lekkie;

● Cena - 63 zł.


Efekty


Przed aplikacją:

Oko - starsze, z opadającą powieką, głęboko osadzone, lekko skośne. Rzęsy - proste, średnio gęste, bardzo cienkie.


Po aplikacji:Do stylizacji użyłam rzęs o długościach od 8 do 12 milimetrów. Na całość oka o średniej gęstości rzęs zużyłam niemalże całą paletkę, pozostawiając wyłącznie nieużywane rozmiary 13 i 14 - myślę więc, że w przypadku gęstszych rzęs i zastosowania podobnej stylizacji mogłoby być ich nieco za mało. 
Rzęsy dobrze odchodzą z białego paska, którego kolor jest tu dużą zaletą - wyraźnie widzimy, gdzie musimy chwycić kępkę. W trakcie przenoszenia na oko zachowują swoją formę - są miękkie, sprężyste, symetrycznie - choć dość szeroko - rozłożone, o klasycznym skręcie C. Rzęsy firmy Noir zawsze wypadają o jedną grubość mniej i tak też jest w tym przypadku - pojedyncze rzęsy zachowują się jak 0.05 innych firm. Jedynym ich minusem, pomimo odpowiedniej aplikacji niewielkiej ilości kleju jest ich dość gruba nasada, która oprócz wstępnego połączenia pojedynczych rzęs, na oku ląduje z kolejną warstwą spoiwa właściwego.
Choć test wstępnie przygotowanych rzęs do profesjonalnej stylizacji rzęs metodą objętościową 5D wypadł pozytywnie, zdecydowanie polecam je do ewentualnego mieszania z własnoręcznie tworzonymi fanami. W momencie zastosowania ich na całej długości linii rzęs naturalnych na zamkniętym oku delikatnie mocniej widać miejsca łączenia - lecz nie wpływa to na trwałość aplikacji. 

_____

Szanowne - jeśli uczęszczacie na zabiegi stylizacji rzęs, którą z metod wybieracie najczęściej?

Może Ci się spodobać

5 komentarze | COMMENTS

 1. piękne rzęsy, nigdy wcześniej nie słyszałam o tej metodzie ale to nie jest dziwne bo ten temat mnie średnio interesuje, raz miałam przedłużane rzęsy przez kosmetyczkę, efekt był rewelacyjny jednak nie czułam sie z nimi dobrze. obciążały moje powieki i były sztywne

  OdpowiedzUsuń
 2. myślę właśnie o sztucznych rzęsach - widzę, że wyglądają po prostu rewelacyjne!
  pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy sztucznych rzęsach trzeba zachować rozwagę i umiar żeby nie wyglądać śmiesznie i sztucznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzie kupujesz rzęsy Noir ? Nigdzie w Polsce nie mogę ich dorwać :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Jestem szczerze zainteresowana tym, co macie do powiedzenia. Każdy komentarz czytam oraz staram się odpowiedzieć. Zostań ze mną dłużej, dodając do Obserwowanych! :)

Z ogromną chęcią odwiedzam Wasze blogi, których obserwowanie sprawia mi przyjemność. Nie mam nic przeciwko linkom do Waszych blogów, jednak to nie miejsce na nachalną reklamę. Szanujmy pracę innych.