Tanie kupowanie - jak zaoszczędzić na ubraniach i kosmetykach?

11:01


Gdyby postawić koło siebie wszystkie współczesne kobiety na świecie, pomimo różnic wieku, pochodzenia oraz zasobności portfela łączyłoby nas jedno - umiłowanie do zakupów. Kobiety uwielbiają nowe rzeczy. Jest to kwestia tego, że kobieta lubi się podobać, bynajmniej nie tylko męskiemu gronu. Amerykańscy naukowcy, analizując zachowania oraz decyzje osobników obu płci zgodnie ustalili, że to właśnie my, kobiety robimy zakupy impulsywnie. Ba - nic to niespotykanego.. Która z nas nie zna nie trzymania się wyznaczonej listy, zdecydowanie częściej kierując się emocjami bądź chwilowo wysnutym, racjonalnym powodem? Bardzo często okazje są na tyle kuszące, że wyznaczamy na nie ilość pieniędzy, której nie miałyśmy w planach. Jak temu zaradzić?


Jak zaoszczędzić na ubraniach i kosmetykach?


1. Baw się w łowczynię promocji
Śledź na bieżąco gazetki promocyjne - zarówno w Internecie bądź specjalnych aplikacjach,  jak i również te w prasie kobiecej. Obserwuj oferty portali z kodami rabatowymi, których dziedziny najbardziej Cię interesują. Dlaczego kody rabatowe? To proste - dzięki nim możesz mieć to, czego zapragniesz za mniejszą kwotę, aniżeli mówi o tym cenowa etykieta.

2. Bądź aktywna w sieci
Większość marek zarówno kosmetycznych, jak i odzieżowych jest aktywnych w sieci - posiadają własne strony WWW lub inne konta w portalach społecznościowych. Większość z nich wspomaga swoich klientów atrakcyjnymi ofertami, jak choćby zniżki na zakupy po zapisie do newslettera bądź po określonym działaniu na fanpage'u.

3. Załóż świnkę skarbonkę
Choć sposób ten należy do niego archaicznych, znany nam jeszcze z czasów dzieciństwa, równie dobrze sprawdza się w życiu dorosłym - szczególnie wtedy, kiedy odkładanie pieniędzy na koncie sprawia nam trudność. Wrzucając do naszej skarbonki zaledwie pięć złotych dziennie w skali miesiąca posiadamy aż sto pięćdziesiąt złotych. Prosta matematyka - rocznie to aż 1825 złotych wolnych funduszy!

4. Rób zakupy w sieci
Zazwyczaj sklepy internetowe posiadają ofertę o wiele bardziej korzystną, aniżeli ich stacjonarni konkurenci. Bardzo często ceny są o wiele niższe ze względu na unikanie kosztów, jakie generuje prowadzenie działalności nieruchomej. Ponadto, dzięki wykorzystaniu np. kodów rabatowych Douglas oszczędzasz kilkukrotnie bardziej - bo nawet do sześćdziesięciu procent.

5. Kupuj rozważnie
Zrób listę zakupów, dzieląc ją na dwie części - na rzeczy niezbędne oraz umilacze - skrupulatnie się jej trzymając. Każda z nas doskonale wie, jak bardzo nowa, w dodatku przeceniona para butów potrafi poprawić kobiecy humor - pytanie tylko, czy nie jest ona kolejnym nieudanym nabytkiem.

6. Zainteresuj się zakupami grupowymi
Niezliczona ilość portali często oferuje doskonałe okazje cenowe - szczególnie, jeśli interesuje nas zakup kilku egzemplarzy. 

7. Bierz udział w konkursach
Czy jest coś piękniejszego, aniżeli otrzymywanie prezentów? Kto nie gra, pozbawia się szansy na wygraną. 

8. Wyznacz, czego dokładnie potrzebujesz
Nigdy nie kupuj w ciemno! Określ swój typ kolorystyczny - zarówno w kwestii ubrań, jak i również kosmetyków - oraz zamierzenia, jakie mamy wobec nowej rzeczy; do czego nam ona posłuży? Czy jest ona niezbędna?

9. Postaw na jakość
O ile w przypadku produktów kosmetycznych, zważając na niemal identyczne składy często można pozwolić sobie na oszczędność, o tyle w przypadku zakupu ubrań i dodatków warto szczegółowo przeanalizować.. metkę. Zastanów się, ile razy założysz daną rzecz, dzieląc cenę przez tę liczbę. Przykładowo - bluzka nieco gorszej jakości, której koszt to zaledwie dwadzieścia złotych może okazać się pozornie tania. Po czterech praniach straci ona zarówno kolor, jak i swój fason; koszt jednorazowego użycia wyniesie więc ok. pięciu złotych. Tymczasem jednokrotne użycie bluzki wykonanej z lepszego materiału o wartości stu złotych, noszonej np. raz w tygodniu przez okres roku, to zaledwie 1.90 zł. Wykorzystaj kody rabatowe Sarenza - dzięki nim możesz zaoszczędzić nawet pięćdziesiąt procent ceny z metki!

10. Uważaj na pozorne okazje
Na promocjach i wyprzedażach nie kupuj rzeczy, które na Ciebie nie pasują. Jeśli zaniesiesz je do przeróbki, do ceny zakupu musisz doliczyć koszt usługi - a to mogą nie być małe kwoty. Wniosek? Zawsze zastanów się dwa razy, czy cała operacja jest w pełni opłacalna. 


_____

Szanowne Panie, czy odkryłyście już magię wykorzystywania kodów rabatowych? Plusów jest wiele - choć oszczędne zakupy to naczelny z nich, bardzo często oferują one również interesujące gratisy oraz darmową dostawę. 
Jakie są Wasze sposoby na tak zwane rachowanie grosza? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Może Ci się spodobać

12 komentarze | COMMENTS

 1. Przydatne wskazówki! :)
  Ja właśnie bawię się w łowcę promocji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe porady napisałaś. I choć nie są czymś nowym dla mnie to po przeczytaniu zadumałam się trochę nad swoim zakupoholizmie .

  OdpowiedzUsuń
 3. Przed każdymi planowanymi zakupami czytam sobie takie porady, ale w momencie kiedy dostaje pieniądze, zapominam o nich i wydaje jak leci :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze szukam różnych kodów i znizek:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Cenne rady, zawsze szukam jakiś zniżek i rabatów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Okazje" często się pojawiają, ale niestety nie zawsze są atrakcyjne i często można przepłacać niż oszczędzić więc trzeba uważać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. wszło na to ,że zgodnie z twoją tezą o prawdziwych kobietach,że ....jestem cyborgiem, bo kobietą nie :)
  nie znoszę kosmetycznych zakupów, a nawet zakupy ciuchowe nie sprawiają mi przyjemności
  najczęściej kupuje, przechodząc obok bo specjalnie nie chce mi sie
  a kupowane ciucy przez internet w 90 % to porażka

  OdpowiedzUsuń
 8. Kupowanie w miejscach jak Szafa czy Vinted jest dla mnie oszczędnością, bo lumpeksy to nie mój styl. Na kosmetykach staram się nie oszczędzać, chociaż ostatnio oszczędzam, ale nie uważam tego za dobre :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaoszczędzam na kosmetykach po tym jak założyłam filtr prysznicowo-kąpielowy z systemem kdf - usuwa z wody wysuszające skórę substancję i dlatego dzięki niemu nie muszę kupować kosmetyków nawilżających.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Jestem szczerze zainteresowana tym, co macie do powiedzenia. Każdy komentarz czytam oraz staram się odpowiedzieć. Zostań ze mną dłużej, dodając do Obserwowanych! :)

Z ogromną chęcią odwiedzam Wasze blogi, których obserwowanie sprawia mi przyjemność. Nie mam nic przeciwko linkom do Waszych blogów, jednak to nie miejsce na nachalną reklamę. Szanujmy pracę innych.